utorak, 29. listopada 2013.

Zadnji trenuci Hajduk-Lokomotiva 3-1

Mentalitet različit od npr. njemačkog koji daje sve od sebe do zadnje minute, zamalo nas je skupo koštao. I prije ove prve slike (91:22) u deliriju zbog drugog gola igramo dva puta petom (Pašalić, Sušić). Prva slika prikazuje Ivkovića kako vraća balun na brzinu, koji je Sušić krivo dodao, tjerajući time svoje igrače da igraju do zadnjeg sučevog zvižduka. Kouassi ima spuštenu glavu jer ne dobiva balun i ne igra već nekoliko minuta jer bi i on tija dat gol, Sušić igra par puta petom i paše mu ovaj neobavezni (?!) kraj utakmice kada svoju tehniku može svima pokazati dok se protivnička ekipa ne bori (samo ovdi to nije bio slučaj jer se Lokomotiva ni u 91:22 ne predaje kod 2:0 upravo radi Ivkovića).

Dakle, ovdi imamo Sušića (donji desni kut) koji ostaje na ovoj poziciji, Kouassija nema već u ovom kadru, Maglica je tamo negdi na centru i ne pomaže, Bradarić šepa zbog starta minutu prije. Ostaje naših 6 igrača na Lokomotivnih 6, a kasnije se i sedmi (desni bek) priključuje kojeg nitko ne prati. Kadar kasnije se priključuje Bencun, kao šesti, ali kasno da pokrije Chagu. Osim toga, na ova dva kadra se vidi da u ovom segmentu terena Lokomotiva ima poziciju 5 na 3. Pašalić, koji je u vrhu ovog Hajdukovog trokuta na kraju prati igrača koji će dobiti balun, Nižić prati u dubinu igrača koji će dodati balun.

Maloča u ovom kadru izlazi na ova 2 Lokomotivina igrača (sa Chagom praktički 3) dok su Milović i Jozinović  kod centralnog.. Bencun malo kasni zatvoriti Chagu, dok s desne strane dolazi desni bek slobodan. Balun dolazi do Chage koji istina prilično sritno pronalazi Pjacu koji u toj razmrdanoj obrani postiže gol.

Ista situacija se događa sad u već paničnoj 93.minuti. Nakon odbijenog slobodnog udarca Nižić ide na skok (navika) i ne igra desnog beka, a Kouassi kasni jer nema tu obrambenu naviku. Iz ove situacije (93:08) je Lokomotiva mogla do boda i onda imamo kravu koja je nogom prolila 10 litara mlika. Još jedna škola koja nije skupo plaćena, a da je, možete zamislit šta bi bilo u glavama igrača u slijedećim utakmicama. Kraj je dakle kad sudac odsvira kraj, a do tada treba zaboravit igranje petom na 2:0 i ne vraćanje u obranu jer je dva gola moguće primit u dvije minute.