nedjelja, 24. studenoga 2013.

Hajduk - Osijek, povratak Anđelkovića, ostaje 352

Osim šta je postalo uobičajno da se znaju igrači koji nastupaju, sada imamo i taktičku postavku, koja se istina minja prema raspoloživosti igrača. Tušo je svjestan da ima višak veznih igrača, a manjak obrambenih ali i super kvalitetnih napadača. Istina, idealne utakmice za probat 352 su Istra i Osijek kući. Tušin zaštitni znak od početka mandata je da ima posjed baluna i napadački nogomet, nešto šta je u Hajdukovoj krvi od postanka. Slično Conteu u Juventusu. Samo je razlika u igračima. Velika.

Iako Tušine postavke i uigranost ekipe trenutno donose igru i rezultat (čak niti jednu utakmicu Hajduk nije bio u podređenom položaju na terenu, da nema posjed baluna), u nekim trenucima se itekako osjeti nedostatak kvalitete (npr.Koprivnica). Borbenost, zajedništvo (osim sebičnosti nekad), srce i fizička priprema su na visokom nivou, sve zahvaljujući odličnom radu Tuše i pomoćnika. Taktičke postavke su varirale od 433, 442, 4231 do 352 i gotovo ni u jednoj nije bilo nekih problema u HNL-u, upravo iz razloga koji su gori navedene uz fenomenalnu podršku Torcide.

Najveći problem je kad se izgubi ta poniznost. Kad se umislimo da smo zvijezde i onda se dogodi da izgubimo utakmice u Puli i Osijeku, onda nam se dogodi onakav gol HD-a, onda nam se dogodi da u Koprivnici ide 5 njihovih na naša 2 u 47.minuti utakmice, onda protiv Lokomotive odličnih 90 minuta uspijemo skoro uprskat u zadnje 2 minute dodatka.

Tušo je i zadnju utakmicu na 2:0 izvadija Sušića upravo želeći upozorit na to da ne želi zajebanciju nego odgovornost svih 90 minuta jer je to jedini način da se ne događaju gore navedene crne rupe. Ozbiljnost je potrebna i radi dice koja dolaze, da vide da Tušo neće dozvoliti ponašanje ala Sammir ili Halilović.

Prema sastavu koji je procurija, da se vraća Anđelković umisto Bradarića, a da ostalo ostaje isto, neće se puno toga prominit od zadnje utakmice, dok će Osijek vjerojatno igrati 451, di je taj jedini istureni Ljubojević:

sa balunom ćemo biti nešto više, slično pozicijama koje smo imali kad bi dali golove Istri: