Nedavno su igrali u Hajduku, di su sad i kako igraju ?

Ponukan lažnim pisanjem novinara, vjerojatno naručenih tekstova, u kojima naši bivši igrači "blistaju" vanka (donedavno je to služilo povratku nazad zbog "ljubavi" za uzet zadnju lovu), odlučio sam pratiti te silne "uspjehe". Usput, zanimljivo je vidit i koliko smo mi te igrače plaćali, a i koji su sve igrači kod nas bili proglašeni zvijezdama, koje eto nisu mogli igrat zbog trenera uhljeba, da bi vanka bili jednako loši. Nakon evo dvije godine pisanja, skoro svaki tjedan, rijetki su vikendi da su ovi igrači oduševili. Tu i tamo se dogodi nekakav bljesak, ali sve je to siromašno. Bilo bi odlično za Hajduk da svako od njih uspije i skrene pozornost odakle dolaze. U tekstu ispod su samo činjenice.

Utakmice ovog vikenda

Velike nekadašnje plaće i/ili odštete:

Tomasov, nije igrao, ukupno 583 min u 14 kola, 1 gol, Hajduk bi bacija novce da je osta za 200.000 eur, Munchen se nakon 2 pobjede malo podigao, 8.misto
Subasic, 1-0 pobjeda u gostima, ukupno solidan (4.vratar lige) iako nema baš nešto posla (1,4 obrane po utakmici)
Anas, loše, loše, a koji novci kod nas 450.000
Ahmad, Jedinstvo Bihać 2.BiH liga, a kod nas 250.000 eur
Jertec (300.000 ?) jedva osta u saudijskoj ligi, nema ga nigdi, slobodan igrač ?
Andrić (300.000 ?) nakon šta mu nije produženo u UAE nema ga nigdi, slobodan igrač ?
Šerić (300.000 ?) nakon šta mu nije produženo u Turskoj nema ga nigdi, slobodan igrač ?
Rukavina (800.000 ?) da 1 gol u prvenstvu (Lokomotivi), 1 gol u europi, ima već 27 godina
Vejić (300.000 ?) županijska liga Jadran Ploče ?
Marijan Buljat (300.000 ?), nigdi
Rodić, (nije) igra u zorje, nesta
Josip Barišić (200.000 ?), vratija se u Široki

Nekadašnje velike nade:

Lendrić, problematičan izgleda, navodno ga potirali u 2.ekipu Lokomotive (koja je to ?), loše
Tić igra 60 min, Runje ga zaminija, remi u gostima nakon niza pobjeda, nakon šta su ispali iz EL, ostalo prvenstvo, trenutno 10., Tić igra više od Runje
Livaja, igra 68 min, loše, poraz os Sassuola, ukupno 486 min u 13 kola, 2 gola, 10. na tablici
Kukoč, igra 78 min, remi Brescie 0:0, malo nije gra sad opet nešto počeja, 15. trenutno, loše
Čop, loše igra u zadnje vrime nakon dobrog početka, u 16 kola 945 min, 5 golova ukupno, onako
Trebotić igra dosta, 3 gola u 16 kola, onako
Jelavić nakon ManC nije uspija u Slaven Belupu, u Bochumu još ga nema u sastavu, loše
Sačer u Istri, skupija 167 minuta u 16 kola, loše
K.Ljubičić, skupija 306 minuta u 16 kola, loše
Oremuš malo igra prije, sad standardan 5 zadnjih utakmica, da gol. Trenutno 11. od 14, slabo:

Ostali:

Vukušić, katastrofa, nema ga ni na klupi, igra 43 minute u 13 kola, njegovi se malo digli, 12.
Zujo, na klupi, ne ulazi, 11 minuta u 13 kola i dva nastupa za U21, loše
Blažević, završija na klupi, u 7.utakmica samo 1 poraz, 4 puta bez primljenog gola, nakon 2 gola protiv Plovdiva završija na klupi, jedan sa 20 metara, drugi kroz noge, moš i ne moraš branit, sad zadnju uša ka zamjena u 65.min
Tomić otiša u Šerif nakon Turske, igraju EL, ispali u skupini sa Anžijem i Tottenhamom, primija 6 golova u 4 utakmice skupine, solidan
Buljat u početku nije igra pa u zadnje vrime standardan u Cottbusu, zadnji u ligi
Strinić ozlijeđen, Kalinić ulazi ka zamjena, 510 min 4 gola, ovaj put u 65.min, pobjeda, 3. ali imaju 2 zaostale, mogu bit prvi
Ljubičić, igra svaku u Tavriji (stoper?), sad crveni karton, zadnji na tablici, loše
Brkljača u 2.ruskoj ligi u Sibiru igra 10 utakmica, sad ne igra više od misec dana, po sredini
Gabrić, Domažale, u početku igra,sad ulazi s klupe, 1 gol, loše, po sredini tablice
Neretljak, posudba Zadar, igra kad ga Rijeka pusti
Rubil, nigdi
Miličević, nigdi
Luštica, igra u Adelaidu, loši u 7 utakmica 5 bodova, bez gola
Božidar Radošević, u Interu druga liga

Stranci:

Cernat igra 407 min u 11 kola, ozlijeđen, 1 gol, bez njega Rize pada, sada 10.
Ibro (Kayseri), u 8 utakmica bez gola, igra uvik 60-tak minuta, pri dnu, loše, sad bez njega dobili dvi
Vuković (Seongnam), u 303 minute 3 gola, sad uša ka zamjena na poluvrime, loše, malo igra, njegovi 1.
Bulku, u Sepahanu kod Z.Kranjčara, igra
Pandža nakon prošle godine di nije igra ništa sad u Gorniku, igra 4 utakmice, 2. na tablici